SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dosa 6376163
nr 637 6163
Dosa
Silver, Invändigt förgylld, längd: 7
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 april 2010
kl 19:42:33
26/4 19:31:43
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver